Language
Czujnik PM10
czujnikpm10

Czujnik PM10 / czujnik PM2,5. Monitor jakości powietrza (pyłomierz) z wyjściem USB

Zastosowanie

Czujnik PM10 i PM2,5 służy do ciągłego lub okresowego monitoringu jakości powietrza poprzez badanie stężenia pyłów zawieszonych o rozmiarach PM2,5 i PM10. Czujnik PM10 i PM2,5 za pomocą sensora laserowego ustala stężenie pyłów zawieszonych i aktualizuje je w czasie rzeczywistym. Pyłomierz SDL607 dostarcza także dane na wbudowany port USB, co pozwala używać go jako czujnika PM10 i PM2,5 w większym systemie pomiarowym.

Hamownie V-tech mogą zostać, na życzenie, wyposażone w ten czujnik PM10 i PM2,5, wraz z logowaniem ciągłym.

Sposób użycia

Włączenie/wyłączenie – pyłomierz SDL włączamy przyciskiem na obudowie. Krótkie naciśnięcie – włączenie. Naciśnięcie z przytrzymaniem podczas gdy urządzenie jest włączone – wyłączenie.

Po uruchomieniu pyłomierza wymagane jest ok. 30 sekund na ustabilizowanie wyniku.

Zmiana trybów – poprzez naciskanie przycisku na obudowie przełączamy wyświetlane tryby pomiarowe – PM2.5 → PM2.5 i PM10 → Wykrycia cząstek pyłu w czasie rzeczywistym (RT Mode) → Długotrwały monitoring (Air Quality Monitoring Mode).

W ostatnim z trybów czujnik PM10 i PM2.5 nie mierzy w czasie rzeczywistym, ale dokonuje 60-sekundowego pomiaru co 5 minut i prezentuje wynik w postaci uśrednionego rezultatu. Przez resztę czasu cyklu pyłomierz pozostaje w stanie uśpienia, wyłączając wewnętrzną pompę powietrza celem zaoszczędzenia baterii. W tym trybie czujnik PM10 i PM2.5 może pracować do 30 godzin w oparciu o własne wbudowane baterie litowo-polimerowe.

Interpretacja wyników

Skala zapylenia PM10 i PM2,5

Na potrzeby prezentacji informacji w internecie opracowano Skalę Jakości Powietrza, odnosząca się do poszczególnych normowanych w Polsce parametrów, dla których prowadzone są pomiary automatyczne oraz dla Indeksu jakości powietrza.

Przy opracowywaniu skali uwzględniono określone Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 24 sierpnia 2012 r. w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu (Dz. U z 2012 r., poz. 1031). Skala pozwala porównać odczyty z czujnika z oficjalnymi danymi podawanymi przez miejskie stacje monitoringu.

Specyfikacja pyłomierza

  • Wymiary: 73*73*22 mmWaga: 121 g (bez zasilacza i kabla USB)
  • Pobór mocy: 0,5 W
  • Napięcie zasilania: 5 V (USB standard)
  • Akumulator: 5 V, 1500 mAh
  • Temperatura pracy: 5 – 45 C
  • Temperatura przechowywania: -20 – 45 C
  • Zakres detekcji PM2.5: 0 – 999.9 ug/m3
  • Rozdzielczość PM2.5: 0.1 ug/m3
  • Zakres detekcji PM2.5: 0 – 999.9 ug/m3
  • Rozdzielczość PM2.5: 0.1 ug/m3
  • Minimalny rozmiar wykrywanej cząsteczki: 0,3 um (>PM0.3)

Uwaga: Użytkowanie pyłomierza w środowisku przemysłowym o dużym zapyleniu lub narażanie go na duże stężenia dymu (np. dmuchanie dymem z papierosa) może prowadzić do błędów pomiaru i rozkalibrowania czujnika. Urządzenie zawiera laser. Nie otwierać. Naprawy i kalibracja powinny być wykonywane przez wykwalifikowany personel.

Czujnik SDL607 posiada certyfikaty CE/FCC/RoHS

Oferta oraz podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego. V-tech Tuning s.c. zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych na niniejszej stronie usług. Zmiany te mają wówczas charakter wiążący.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji w Wikipedii

facebook